Wow, a o co vlastně go?

Přátelé, zdravím z překrásných a stále ještě zasněžených Jeseníků. Dnes je významný den. Ne, nekoukejte do kalendáře, tento den tam asi nenajdete. Je to totiž náš významný den a já se chci s vámi o něm pobavit. Pro ty, kdo mě neznáte, jmenuji se Ivana Metelková a mou vášní jsou Jeseníky, hory na severu Moravy. Hory, online marketing, turistika a cyklistika. Tyto touhy jsem spojila dohromady a díky tomu mohu vést lidi k tomu, jak být sami sobě průvodci po cestách i necestách těchto nádherných hor a prožívat svůj život naplno a s vášní.

I když někteří z vás, již možná zachytili nějaký šustot, dnešním dnem oficiálně spouštím svůj projekt o Jeseníkách.

„Wow, a o co vlastně go?“, na to se právě teď ptají mí známí nejčastěji.

Řekla bych, že když se narodíme, máme všichni v sobě touhu po dobrodružství, chceme se vydávat k vrcholům, cestovat do dalekých zemí nebo alespoň na kopec za domem. Mnohým z nás se to podaří, mnozí ale tuto svou touhu někde cestou ztratí.

Dálky
Dálky

Tu dětskou touhu po dobrodružství a dobývání vrcholů mi nedávno připomněl můj vnuk. Jen co začal trochu chodit, neochvějně se snažil vylézt na každý kámen či skalku, na každý kopeček, který se mu postavil do cesty. A nejen to, neúnavně po vylezení nahoru rychle slézal dolů, aby zase mohl stoupat nahoru. Opravdu jsem musela obdivovat jeho vytrvalost.

Kopec
Kopec

 

V tu chvíli jsem si vzpomněla na své dětství a skálu za chatou, kde jsem tenkrát neúnavně vylézala a slézala úplně stejně. Nebo na to, jak jsem vylezla na strom a z výšky jsem potichu sledovala, jak mě babička dole hledá.

Kde se v nás tato touha bere?

Myslím, že si o to říká naše tělo, ale hlavně duše nebo jak to mám nazvat. Naše duše totiž táhne tělo, tam, kam potřebuje. Potřebuje se oprostit od stresu a přemíry informací z našeho běžného života. My si potřebujeme odpočinout a vyprázdnit hlavu, vdechnout čistý vzduch a rozhlédnout se po krajině. Tyto tak úplně běžné věci nám schází.

Potkávám na horách stále stejné lidi. Ty, kteří této své potřebě těla i duše a vnitřní touze umějí poslouchat a vědí, že za trochu námahy to opravdu stojí. Ty, kdo si neumí přestavit svůj život bez toho, že vylezou na nejbližší kopec.

V údolích ale potkávám lidi, kteří tuto svou touhu ztratili už někdy v dětství a dodnes ji nenašli. Jsou to lidé, kteří na tom nejbližším kopci nikdy nebyli, i když pod ním žijí celý svůj život. Tito lidé nevědí, o co přicházejí.

Máme všichni nejrůznější touhy, sny a přání, ale jak často se nám je podaří naplnit? Nemusí být vůbec velké, mohou to být i ta malá každodenní dobrodružství, jako je vzít vnuka do lesa nebo jít s kamarádem na oběd. Ale málokdo umí tato své přání vyslyšet.

Mám pro vás malou výzvu

Zkuste se každý den sami sebe ptát: Po čem toužím, co bych zrovna teď chtěl dělat? Kam bych se měl vydat? A zkuste si také odpovědět.

Ano, můj projekt je prvotně o Jeseníkách a o tom, kudy se jimi vydat za svým dobrodružstvím, ale nejprve si musíte umět odpovědět, zda se za tím dobrodružstvím vydat chcete. Zda váš život stojí za to, abyste mu věnovali trochu toho pohybu, odpočinku, inspirace, dobrodružství, vhledu sami do sebe.

V horách
V horách

Vaše duše i tělo po tom volají a vy musíte naslouchat a pak se rozhodnout a jít. Bez toho kroku, bez té akce, zůstanete tam, kde jste, a nic se nezmění. Zůstanete na zemi, u své televize doma v obýváku.

Můj projekt je pro lidi aktivní, dobrodruhy, vizionáře, milovníky pohybu a hor, ať už jsou odkudkoliv. Pro lidi, kteří vědí, co chtějí. Patříte mezi ně? Super, pak se můžete podívat na můj e-book 5 tajemství Jeseníků, která ještě neznáte, který si můžete stáhnout jako dárek zde.

Kromě toho tento projekt může pomoci našemu kraji, lidem, kteří v něm žijí a pracují. A to je jeho další velká deviza.

Budu ráda, když mi napíšete, jak se vám e-book líbil. Také uvítám vaše nápady, kam se v Jeseníkách vydat, co jste kde zajímavého viděli a zažili, o co se chcete podělit s ostatními, o čem by bylo dobré napsat, aby se to dostalo k co nejvíce lidem a oni se na to přijeli podívat.

Můžete to udělat třeba na facebooku nebo mi napsat do komentáře níže nebo na email: ivana@ivanametelkova.cz.

🙂 LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO NA FACEBOOKU S PŘÁTELI 🙂

Facebook Comments

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

); ga('set', 'forceSSL', true); ga('send', 'pageview');