Jak jsem (ne)napsala článek: Proč jsou Jeseníky ideální pro zimní dovolenou?

Sedla jsem si k počítači, že napíši článek s názvem “Proč jsou Jeseníky ideální pro zimní dovolenou?”. Vyťukala jsem nadpis a pak jsem hodinu zírala do monitoru a … a nic.

A proč chci vlastně takový článek psát?

Dostala jsem totiž takovou radu od svého kamaráda, když jsem uvažovala o čtenosti svých článků. Řekl mi: “Napiš něco, co lidé aktuálně potřebují.” A sypal z rukávu jedno téma za druhým: “Kam na lyže v Jeseníkách?” nebo “Proč jsou Jeseníky ideální pro zimní dovolenou?” nebo “7 důvodů, proč vyrazit do Jeseníků v zimě s rodinou”, … “7 tipů na nezapomenutelný silvestr v Jeseníkách”.

Poslouchala jsem ta slova a říkala jsem si: “Hm, to je jako z nějakého obecního propagačního plátku”. Ale nechtěla jsem zahodit dobře míněnou radu, které si vážím, a tak jsem si řekla, že to tedy zkusím. Třeba to opravdu bude mé čtenáře zajímat (Opravdu vás některé ta témata zajímají? Nebo máte návrh na jiné téma? Písněte mi o tom).

článek Jeseníky: Když je na Pradědu hezky

Když je na Pradědu hezky

6 věcí, proč jsou Jeseníky ideální pro zimní dovolenou

Sedla jsem si k počítači, napsala jsem nadpis a začala jsem přemýšlet, proč jsou vlastně Jeseníky ideální pro zimní dovolenou a co bych o tom mohla napsat? Nakonec jsem sesumírovala 6 věcí:

 1. První, co mě napadlo bylo, že Jeseníky (a Rychleby samozřejmě) jsou v hřebenové části dost vysoké, takže zde bývá dostatek sněhu, i když sníh jinde není. To je jejich hlavní deviza. Ovčárna, Červenohorské sedlo, Šerák, Paprsek. To jsou ta místa, kde když není sníh zde, tak už nikde. Ovčárna je navíc jediné místo, kde najdete pouze přírodní sníh.
 2. Jsou tu skvělé sjezdovky a snowparky (Malá Morávka, Karlov, Ovčárna, Vrbno pod Pradědem, Filipovice, Červenohorské sedlo, Kouty, Přemyslov, Ramzová – Šerák, Petříkov, Paprsek, …)
 3. Najdete zde upravované běžecké stopy a skialpové terény.
 4. Jsou tu hotely, pensiony, chaty a chalupy, kde se o vás skvěle postarají.
 5. Jsou tu welnes centra a lázně, kde dají vaše tělo zase dohromady.

Co ještě bych mohla napsat o 6. věci?

Psala bych o tom, jaké scenérie dokáže v zimě vykouzlit inverze z mraků a mlh, které se válí dole v údolí, keré nemá o kráse nahoře na hřebenech ani ponětí. Psala bych o námraze, která vyčaruje jemné bílé krajky z bezlistých větví stromů. Psala bych o třpytících se sněhových pláních i o bílé tmě a vichru za sněhových bouří. Psala bych o bílých stopách a kouřícím dechu lyžařů za mrazivých dní. Psala bych o smrcích obalených námrazou, které jsou jako postavy stojící navěky na hřebenech. Psala bych o ošlehaných skalách, zmrzlých tvářích a slunci vyhoupnutém na modrém nebi.

O tom všem bych psala a stále by to bylo málo na to, abych postihla všechnu tu zimní jesenickou krásu.

A to je tak asi vše, co bych k tomu mohla napsat. A asi si říkáte, že to není nic výjimečného protože stejně jsou na tom i ostatní hory s podobnou nadmořskou výškou, jako Krkonoše, Jizerky apod. A přesto Jeseníky jsou ideální hory pro zimní dovolenou.

článek Jeseníky: Stopy na Pradědu

Stopy na Pradědu

Proč jsem článek (ne)napsala?

Takže ještě jednou. Sedla jsem si k počítači a vyťukala jsem na klávesnici nadpis. A po hodině zírání do monitoru jsem začala přemýšlet, proč zřejmě ne-mohu napsat článek, jaký po mně chtěl můj kamarád. Můj blog je obchodní, ale je i něco víc.

Vším, co jsem kdy dělala jsem chtěla měnit svět v něco nového a lepšího. Věřím totiž v jiný způsob myšlení, než je obyčejné brblání na poměry a dělání věcí, které vám zrovna přistanou na stole.

Věci chci měnit tím, že do svého tvoření dávám ze sebe, ze svých myšlenek a zkušeností to nejlepší tak, aby to lidem přinášelo nejenom fyzickou, ale i mentální hodnotu. Prostě na svém blogu a v e-boocích píši o Jeseníkách tak, aby lidé měli chuť se do nich hned vydat.

Mám sen…

Už dlouho mám sen, že lidé vnímají jesenickou krajinu jako něco neobyčejného, že Jeseníky a Rychleby jsou pro lidi nejen krajinou dobrodružství a zážitků, ale i osobní inspirace, relaxace, svobody a krásy. Jsou něčím, co obohatí jejich běžný život.

článek Jeseníky: Dolní údolí

Dolní Údolí

 

Mé e-booky vám v tom mohou zcela prakticky pomoci. Píši v nich o cestách, po kterých se můžete v Jeseníkách vydat a o místech, která můžete navštívit. Ale to, jaké Jeseníky budou pro vás osobně, to můžete s mou pomocí objevit pouze sami.

Svět, který můžete v Jeseníkách najít, je totiž jen o nastavení vaší hlavy. Máte ho ve své představivosti a ve svém momentálním rozpoložení, které z velké části ovlivňuje, zda Jeseníky dokážete vnímat nebo jen konzumovat. Krajinu dnes totiž často vnímáme jako místo, kam jezdíme hledat různé zážitky, ne jako to, s čím jsme bytostně spojeni.

Nejen článek Jeseníky jsou ideální pro zimní dovolenou

Ano, Jeseníky jsou ideální hory nejen pro zimní dovolenou, pro mě a celou řadu dalších lidí. Ale jestli i pro vás, to musíte objevit sami. A nabízím vám řešení.

článek Jeseníky: Stopy pod Kurzovní chatou

Stopy pod Kurzovní chatou

 

Na svém blogu píši o Jeseníkách jinak, než najdete na různých oficielních propagačních stránkách. Přináším vám pohled na Jeseníky očima domorodce, který zde opravdu žije, a který vám Jeseníky nabízí jako krajinu plnou neobyčejných věcí. Krajinu, která vám otevře nejenom vnější pohledy na krásná místa, ale ovlivní i váš vnitřní život a pohled na sebe sama.

Jako první krok pro vaše objevy jsem pro vás připravila e-book 5 tajemství Jeseníků, která ještě neznáte, ve kterém vám Jeseníky a jejich tajemství na 28 stránkách představím.

Objevte i vy 5 tajemství Jeseníků, které ještě neznáte a udělejte tak první krok k získání své duševní i tělesné energie, úžasných zážitků a poznání nových míst očima domorodce.

E-book je nyní ZDARMA, jako dárek.

 

Může to znít neuvěřitelně, ale e-book už pomohl stovkám lidí v prvních krůčcích k objevení Jeseníků, hlubokých prožitků a skvělých zážitků. Zde je pár příkladů jako důkaz:


Ivo, děkuji za Váš e-book. Přečetla jsem ho jedním dechem. V Jeseníkách jsem nikdy nebyla, ale po přečtení e-booku jsem měla nutkavý pocit sbalit a vyrazit, tak moc se mi líbil. Přeji Vám hodně zdraví, úspěchů a kdoví, možná se tam jednou potkáme.

Michaela Holinská, Jidřichův Hradec

Tento e-book doporučuji všem lidem, kteří mají rádi hory a přitom touží vyhledat a pak objevovat ještě nepoznané oblasti naší republiky. E-book dá první vhled do krásné krajiny Jeseníků. Navíc je psán tak, že člověk získá chuť se do hor hned vydat… a začít zkoumat ta tajemná místa, co se tu mohou skrývat. Těším se na další pokračování tohoto pěkného projektu. Děkuji.

Vlaďka Botlíková, Praha

Díky e-booku, který si stáhnete zde, získáte kus inspirace, která nastartuje vaše kroky k novým objevům v Jeseníkách, k lepší kondici, větší energii a skvělým zážitkům. Hory dokáží změnit váš život k nepoznání. Já to mohu tvrdit, sama jsem to zažila na vlastní kůži.

Přeji vám sílu, ať je rok 2017 pro vás objevným rokem.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO SE SVÝMI PŘÁTELI. MOC MI POMŮŽETE.

Ivana Metelková

Jsem domorodec z Jeseníků, mou vášní je pohyb a jesenická příroda. Ráda učím lidi poznávat nové cesty, chodit jesenickou krajinou a vnímat, jak k nim Jeseníky promlouvají.

Jsem autorkou e-booku Jeseníky cestou domorodce, ve kterém vás na 15 cestách provedu různými částmi Jeseníků, e-booku 5 cest okolím Vrbna p/P, kterým provádím lidi podhůřím Jeseníků a e-booku Zaječí hora, kde můžete objevit krásu jesenického lesa, suťových kamenů a skal.

Můj příběh o tom jak jsem k tomu všemu došla, si přečtěte zde.

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • DÁRKY PRO VÁS

    

  • Buďte objevitelem jesenických tajemství

   Stáhněte si e-book zdarma a zjistěte, jaká dobrodružství můžete zažít na svých toulkách Jeseníky, co je tím hlavním důvodem, proč si Jeseníky zamilujete i vy a co mohou tyto hory přinést vám osobně.

   3sipky-dolu-cervene

  • Kam v Jeseníkách na běžky?

   e-book - běžky   Ukradněte moje tajemství, kam jezdím v Jeseníkách na běžky ... :-) Stáhněte si e-book jako dárek.

  • Neděláte 6 nejčastějších chyb jízdy na kole nejen cyklistických hobíků?

     Proč byste měli jezdit na kole? Co je dobré sledovat, když si nějaké kolo chcete pořídit? Jaké jsou nejčastější chyby, které možná při své jízdě děláte i vy?

  • Rubriky

  • Domorodec na FB

  • Domorodec na Instagramu

  • Počasí s Windy

  • Domorodec doporučuje

   salewa-160x600.jpg
  • Webkamera Švýcárna

   snimek