Na té našé Hané

V Jeseníkách bylo ráno hodně mokro a já měla naplánované kolo a tak mi nezbylo, než naložit kolo do auta a trochu popojet z hor do nížin. Vydala jsem se na Hanou a to je trochu jiný kafe než ty naše hory. Kilometry cyklostezek, rovina a o pár stupňů tepleji.

Ráno sice počasí vypadalo podezřele, …

ale nakonec vylezlo i slunce.

Haná

Na Hané

Když člověk jede po takové rovině, má dost času na přemýšlení a já přemýšlela o tom, jaký vlastně rozdíl mezi Hanou a Jeseníky. O cyklistice v Jeseníkách jsem psala v článku Dvě kola, vlastní pohon a vítr ve vlasech. Jasně Haná je placka a Jeseníky jsou kopce, ale mě jde o to, jaký je rozdíl ve vnímání krajiny.

Na rovině má podle mě člověk rozhledy takříkajíc na dlani, ale chybí mu nadhled. V kopcích má zase nadhled, ale za každým rozhledem se musí škrábat na kopec. Proč jezdit do Jeseníků si můžete přečíst v eBooku 5 tajemství Jeseníků, která ještě neznáte. Na Hané nás totiž Jeseníky provází celý den.

Haná

Na rovině člověka bolí zadek od sezení, v kopcích zase nohy od šlapání. Takže je to jedno?

Ne kdepak, roviny jsou skvělé na jarní rozjíždění. Na najíždění kilometrů švihem na lehčí převody, než se člověk pustí do kopců. Pokud to myslí s cyklistikou alespoň trochu vážně, těch jarních kilometrů musí najet poměrně dost. Jak správně jezdit si můžete přečíst v mém eBooku: 6 nejčastějších chyb jízdy nejen cyklistických hobíků.

Litovelské Pomoraví

Vyrazila jsem z Dlouhé Loučky přes Paseku, Újezd, Mladějovice, Babice do Šternberka, pak po mé oblíbené cyklostezce kolem trati do Olomouce, kde byl čas tak akorát na malou přestávku. Byla opravdu malá, protože  foukal docela studený vítr a do hospody se mi nechtělo. Bochty slané tam neměli, tak jsem fičela pryč.

Zpět jsem to vzala přes Litovelské Pomoraví, kde naštestí bylo sucho, protože si pamatuji i dny, kdy se tam pro bláto nedalo projet.

Litovelské Pomoraví

Nakonec to byl vydařený den a kilometry se sypaly.

Ivana Metelková

Jsem domorodec z Jeseníků, mou vášní je pohyb a jesenická příroda. Ráda učím lidi poznávat nové cesty, chodit jesenickou krajinou a vnímat, jak k nim Jeseníky promlouvají.

Jsem autorkou e-booku Jeseníky cestou domorodce, ve kterém vás na 15 cestách provedu různými částmi Jeseníků, e-booku 5 cest okolím Vrbna p/P, kterým provádím lidi podhůřím Jeseníků a e-booku Zaječí hora, kde můžete objevit krásu jesenického lesa, suťových kamenů a skal.

Můj příběh o tom jak jsem k tomu všemu došla, si přečtěte zde.

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • DÁRKY PRO VÁS

    

  • Buďte objevitelem jesenických tajemství

   Stáhněte si e-book zdarma a zjistěte, jaká dobrodružství můžete zažít na svých toulkách Jeseníky, co je tím hlavním důvodem, proč si Jeseníky zamilujete i vy a co mohou tyto hory přinést vám osobně.

   3sipky-dolu-cervene

  • Kam v Jeseníkách na běžky?

   e-book - běžky   Ukradněte moje tajemství, kam jezdím v Jeseníkách na běžky ... :-) Stáhněte si e-book jako dárek.

  • Neděláte 6 nejčastějších chyb jízdy na kole nejen cyklistických hobíků?

     Proč byste měli jezdit na kole? Co je dobré sledovat, když si nějaké kolo chcete pořídit? Jaké jsou nejčastější chyby, které možná při své jízdě děláte i vy?

  • Rubriky

  • Domorodec na FB

  • Domorodec na Instagramu

  • Počasí s Windy

  • Domorodec doporučuje

   salewa-160x600.jpg
  • Webkamera Švýcárna

   snimek