Na té našé Hané

na Hané

V Jeseníkách bylo ráno hodně mokro a já měla naplánované kolo a tak mi nezbylo, než naložit kolo do auta a trochu popojet z hor do nížin. Vydala jsem se na Hanou a to je trochu jiný kafe než ty naše hory. Kilometry cyklostezek, rovina a o pár stupňů tepleji.

Ráno sice počasí vypadalo podezřele, …

na Hanéale nakonec vylezlo i slunce.

na Hané

Na Hané

Když člověk jede po takové rovině, má dost času na přemýšlení a já přemýšlela o tom, jaký vlastně rozdíl mezi Hanou a Jeseníky. O cyklistice v Jeseníkách jsem psala v článku Dvě kola, vlastní pohon a vítr ve vlasech. Jasně Haná je placka a Jeseníky jsou kopce, ale mě jde o to, jaký je rozdíl ve vnímání krajiny.

Na rovině má podle mě člověk rozhledy takříkajíc na dlani, ale chybí mu nadhled. V kopcích má zase nadhled, ale za každým rozhledem se musí škrábat na kopec. Proč jezdit do Jeseníků si můžete přečíst v eBooku 5 tajemství Jeseníků, která ještě neznáte

Na Hané nás Jeseníky provází celý den…

na Hané

Na rovině člověka bolí zadek od sezení, v kopcích zase nohy od šlapání. Takže je to jedno?

Ne kdepak, roviny jsou skvělé na jarní rozjíždění. Na najíždění kilometrů švihem na lehčí převody, než se člověk pustí do kopců. Pokud to myslí s cyklistikou alespoň trochu vážně, těch jarních kilometrů musí najet poměrně dost. Jak správně jezdit si můžete přečíst v mém eBooku: 6 nejčastějších chyb jízdy nejen cyklistických hobíků.

na Hané

 

Vyrazila jsem z Dlouhé Loučky přes Paseku, Újezd, Mladějovice, Babice do Šternberka, pak po mé oblíbené cyklostezce kolem trati do Olomouce, kde byl čas tak akorát na malou přestávku. Byla opravdu malá, protože  foukal docela studený vítr a do hospody se mi nechtělo. Bochty slané tam neměli, tak jsem fičela pryč.

Zpět jsem to vzala přes Litovelské Pomoraví, kde naštestí bylo sucho, protože si pamatuji i dny, kdy se tam pro bláto nedalo projet.

na Hané

 

Nakonec to byl vydařený den a kilometry se sypaly.

Facebook Comments Box

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

); ga('set', 'forceSSL', true); ga('send', 'pageview');