S domorodcem na kole

Absolutní volnost. Vítr ve vlasech, vůně horské louky a vlastní pohon

Začínáte na kole?

K občasné dávce inspirace z Jeseníků vám přidám e-book jako dárek

6 cyklochyb

KOLO JE DAREM Z NEBES

No vážně, něco už o tom vím

Tak jako je chůze posilovač kondice a lékem na duševní nepohodu a stres, tak má tyto stejné funkce i jízda na kole. Má ale ještě něco navíc:  

Při jízdě nakole zažijete naprostou svobodu a uvolnění

Nevím, jestli je to dáno tím, že z kopce člověk sjíždí a povětšinou přitom vlastně odpočívá nebo tím, že jede rychleji, než při pěší chůzi. 

Můžete cítit vítr ve tváři a máte čas kochat se krajinou

Je to prostě tak. Je to další, a pro řadu cyklistů velmi zásadní rozměr. Snad proto je pravdou, že kdo kolu jednou propadne, tak je to láska na celý život. Bez kola je pro cyklistu život prázdný a nudný. Může být mladý i starší, je to jedno.

 

Na kole mám pocit, že létám.

Není to jenom jízda, co mě dostává do euforie. Je to i svištění kol v pelotonu, dobře projetá zatáčka, ale i třeba vůně obilí a zpěv skřivanů v poli.

 

Jeseníky na kole

Dnes, v době elektrokol, se cyklistika stala ještě přístupnější všem lidem napříč věkovými generacemi i lidem s různou úrovní kondice i zdraví. A to je skvělé.

Vážím si tohoto daru z nebes. S radostí na něj nasedám a vyrážím do všech koutů Jeseníků. A vy můžete také. Zde totiž najdete inspiraci k cyklistickým jízdám po Jeseníkách.

 

Na kole poznáte velký kus světa.

To, co je člověk schopen na kole objet se nedá srovnat třeba s chůzí. Rádius jízdy je daleko větší.

KAM DÁL

Nezůstávejte ale pouze u kola, radost vám může přinést i pěší chůze a jízda na běžkách. Na stránkách těchto aktivit můžete najít také inspiraci, kam se vydat na kolo.

); ga('set', 'forceSSL', true); ga('send', 'pageview');