Buďte tam, kde je vám nejlépe. Na horách!

V horách

Na horách. Ta pravá turistická komunita a její příbuzné odnože, to je docela zajímavý společenský fenomén. Je to vlastně taková velká rodina, i když se třeba vůbec neznáte. Znáte to ne, když se na horách bavíte s úplně cizími lidmi? Rozumíte si, že? A turistika? Ta vás jednou dostane, nadchne a už nepustí. Je v ní pohyb, krása, dobrodružství i společné zážitky. To všechno tam je.

Tak neseďte doma, zabalte pár věcí do batohu a buďte tam, kde je vám nejlépe. Na horách!

Co by se vám na horách mohlo hodit

sj-lehke728x90.jpg

Termoska na jídlo z ušlechtilé oceli. Vnitřní vrstva fakt dokonale udržuje teplo. Například při venkovní teplotě kolem 20 stupňů má i po 12 hodinách obsah termosky kolem 40 stupňů Celsia. Fakt šikovná, hodí se i do práce nebo kamkoli jinam.

Když už máte po horách chodit, vyzkoušejte si počítat své kroky. Přiďte si na to třeba krokoměr. Ten dokáže provést přesné vyhodnocení počtu kroků, dokonce umí odfiltrovat pohyby vzniklé při jakýchkoli aktivitách. Krokoměry jsou vhodné nejen pro chůzi, ale i běh, jogging nebo dokonce při každodenním chození do práce. Běhěm dne si tak můžete ověřit, jestli toho opravdu dost nachodíte.

Vždycky se v případě nouze hodí píšťalka pro nouzovou signalizaci, a to nejen v horách. Co když se ztratíte nebo někam spadnete? Píšťalka je schopná vydat zvuk o hlasitosti až 108 dB. Díky tomu vás kdokoli uslyší i za toho největšího větru. A jaké vydávat nouzové signály? Mezinárodní nouzový signál je šest signálů za minutu, minuta pauza. Odpověď je tři signály za minutu, minuta pauza.

No nekupte to, hlavně když je na horách, jako na Štědrý den:

na horách
Vánoce 2017

Nouzové svítící tyčinky. Každá tyčinka vydrží svítit až 15 hodin – v sadě je zelená a oranžová. K její aktivaci stačí tyčinku ohnout a protřepat, během několika sekund se aktivuje. Dobrá věcička.

Něco proti vodě

Skvělé jsou také různé nepromokavé obaly, které se v horách vždycky hodí. Například určitě dobře využijete praktický vodotěsný obal na mapu. Ale co je na horách, na kole i na lyžích nedocenitelná věc, je voděodolný obal na mobilní telefon. Kvalitně zpracovaný obal odolá UV záření i nízkým teplotám, a to bez poškození. Je odolný proti působení 10m vodního sloupce po dobu jedné hodiny. Okénko pro čočku fotoaparátu na zadní straně vás jistě potěší. Díky skvělé konstrukci získáte pro svůj mobil fakt perfektní ochranu a nemusíte se bát vzít ho kamkoliv s sebou. K dostání jsou samozřejmě různé velikosti obalů, podle typu telefonu.

sj-teple728x90.jpg

Když už jsme u těch nepromokavých věcí, perfektní jsou také pláštěnky na batohy. To snad ani není třeba říkat, k čemu jsou dobré. I zde platí, že jsou k dostání různé velikosti pláštěnek, podle velikosti batohu.

Já vám samozřejmě přeju, ať máte na horách to nejlepší počasí a ať nikdy nepotřebujete nikoho přivolávat, ale přece jenom, štěstí přeje hlavně těm připraveným.

S láskou

Ivana, jesenický domorodec

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? 🙂 DEJTE MU LIKE A SDÍLEJTE HO SE SVÝMI PŘÁTELI NA FACEBOOKU 🙂

MŮŽETE MI O TOM TAKÉ NAPSAT NÍŽE DO KOMENTÁŘE 🙂 

Facebook Comments Box

2 názory na “Buďte tam, kde je vám nejlépe. Na horách!”

  1. Jojo bilou tmu sem v Jesenikach žažil mnohokrat,mraz mlha ze človek nevidi vlastni nos,vtom připade najit nejbližši restauraci penzion, a poprosit ,nebo chvili u čaje zustat uvnitř.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

); ga('set', 'forceSSL', true); ga('send', 'pageview');