S domorodcem na běžkách

Třpytící se svět sněhu i bílé tmy

BĚŽKY JSOU PRO PRAVÉ DOBRODRUHY

Běžky jsou skvělé k zimnímu toulání po horách

Tak jako pěší chůze i kolo, nás dokáží přenést do jiného světa, kde najdeme klid a pohodu. A v případě běžek také velký kus dobrodružství. Jo, když je dole v údolí celkem slušně, na zimních horách je často divoká vánice.

A stojí zato se na hory vydat

Za chladným sněhovým vzduchem, za nadýchanou sněhovou peřinou, za ledovými krupičkami, které nám háže vítr do tváří. Za mraky valícími se z údolí, za smrčky obalenými námrazou i za mrazivým slunečním dnem.

Už se začínáte těšit? Lehce se klouzat čerstvě vyřezanou stopou nebo sjíždět hlubokým prašanem do údolí, to je totiž čisté štěstí a radost.

 

Kam v Jeseníkách na běžky

K občasné inspiraci z Jeseníků vám věnuji i e-book

e-booky o Jeseníkách

 

Tam nahoře, na hřebenech Jeseníků, zažijete spojení s nekonečnem

 Když stojíte nahoře, jste jen malá částeřka nekonečného vesmíru
 

Jeseníky na běžkách

Zimní svět Jeseníků je opravdu kouzelný. Jestli jste připraveni na vánice i zimní slunce, závěje i ledovou krustu, bílou mlhu i moře mraků v údolí, pak je to pro vás. A dočtete se o tom právě tady.

Energie z běžek pod kotlem (video)

Ne, nezatápěla jsem běžkami pod kotlem, i když to tak možná z nadpisu vypadá, ale lovila jsem svou vnitřní energii na běžkách, pod Malým kotlem v Jeseníkách. Dostala jsem se tam z oblíbeného běžkařského…

Už dost toho jesenického kýče

Na facebooku jsem zveřejnila příspěvek, který bych dnes ráda trochu rozvedla. Byl o tom, že: „Když se odhodlaně soustředíme na svou vlastní cestu, inspirujeme a podporujeme také ostatní, aby učinili…

 

Na hřebench i jinde potkáte v zime spoustu jesenických bytostí.

Všímejte si jich, protože s vámi dokáží mluvit.

 

KAM DÁL

Nezůstávejte ale pouze u běžek, v létě se vydejte do hor pěšky nebo na jízda na kole. Na stránkách těchto aktivit můžete najít také inspiraci i pro běžky.

); ga('set', 'forceSSL', true); ga('send', 'pageview');