Energie běžek pod kotlem (video)

Ahoj přátelé,

ne nezatápěla jsem běžkami, ale lovila jsem svou vnitřní energii na běžkách pod Malým kotlem. Dostala jsem se tam z Nové Vsi přes Mravencovku. Díky zmrzlé ledové krustě byl výstup z Mravencovky pod kotel docela náročný. Takže nejprve jsem tam kus energie nechala, teprve potom jsem ji získávala zpět. Ale to, jak to tak chápu, jsou dvě různé energie. Jedna fyzická, kterou vydávám při fyzickém výkonu, druhá duševní, kterou lovím zpět z přírody a krásy okolo sebe.

Chcete-li nabrat energii, můžete se třeba kouknout kolem sebe na staré krásné vysokánské smrky. Pravé jesenické smrky pod hřebeny hor jsou místy jako postavy monumentálních obrů. Tyčí se do výše a větve mají svěšeny pod tíhou sněhu. Na hřebenech pak zase malé smrčky obalené sněhem a ledem připomínají bandu hádajících se skřítků.

Když potřebujete nabrat trochu vnitřní energie, spěchejte na hory. Spěchejte ale pomalu. Nalaďte se, naskočte na vlnu a nechte se vézt. Odhalte v horách své já. Naučte se milovat, ctít a oslavovat vše, co vás činí jedinečnými. Dejte si v horách čas na odhalení toho, co je ve vás autentické. Tam také najdete tu nejlepší motivaci na světě!

Dej mi vědět, jak vám to jde!

 

Pod Malý kotel

Pod Malý kotel se dostanete např. z Nové Vsi, kde jsou běžecké okruhy na loukách a částečně v lese (pokud chcete trénovat a baví vás to na okruzích). Na malém stadionku je to vhodné i pro děti (a že jich tu bývá). Jsou tu také záchody a šatna, takže jakési zázemí pro běžkaře tu je.

Z Nové Vsi se dá jednak dojet např. do Staré Vsi a odtud třeba na Skřítek, nebo na druhou stranu do Karlova přes Mravencovku. Mravencovka je pak nástupním místem pro výstup na Alfrédku a dál po magistrále pod Zelené kameny nebo na hřebeny na Jelení studánku. Také se dá z Mravencovky vyjet přímo pod Malý kotel a odtud zase na Alfrédku.

Alfrédka je již pouze jméno. Oblíbená hospoda vyhořela už dávno a malý bufet, který zde nějakou dobu fungoval, je také zavřený. Takže občerstvení si vezměte raději s sebou. Na Nové Vsi funguje hospoda Vyhlídka, ale většinou pouze o víkendech. Je tu také rozhledna. Krásy sice moc nepobrala, ale výhledy jsou pěkné, a o ty jde.

O běžeckých stopách v Jeseníkách píši třeba zde.

Na Nové Vsi

Letos jsou na Nové Vsi parádní stopy, jako už dlouho ne. Běžkařské dálnice jsou nataženy nad Karlov a zpět okruhem, takže poježdění je tu výborné. Pokud máte rádi toulání mimo stopy, tak se dá od stadionku dojet až do Rýmařova jen vyšlapanou stopou. Na loukách bývají stopy zaváté, pokud hodně fouká, ale to vůbec nevadí, zase je to něco jiného.

 

A co energie

Tento měsíc potřebujete dostávat energii takříkajíc naplno, jaro už se pomalu blíží, ale zima ještě vládne. A v horách k tomu máte úžasnou příležitost. Podívejte se sami na sebe. Zkoumejte, jak na tom s energií jste. Odblokování stojaté energie může být těžké, někdy dost těžké. Dnešní inspirace vás nežene za nějakým výkonem, ale naopak ke zpomalení. Otevřete svou mysl a prostor v srdci, připojte se k jemné energii těla, využijte svého ducha!

Využijte energii přírody a krásy. Stojíte za to. Držte se!

Uvidíme se v horách!

S láskou

— Ivana

P.S. Vždycky to tu v Jeseníkách není jesenický kýč, ale vždycky, vždycky to stojí za to.

Ivana Metelková

Jsem domorodec z Jeseníků, mou vášní je pohyb a jesenická příroda. Ráda učím lidi poznávat nové cesty, chodit jesenickou krajinou a vnímat, jak k nim Jeseníky promlouvají.

Jsem autorkou e-booku Jeseníky cestou domorodce, ve kterém vás na 15 cestách provedu různými částmi Jeseníků, e-booku 5 cest okolím Vrbna p/P, kterým provádím lidi podhůřím Jeseníků a e-booku Zaječí hora, kde můžete objevit krásu jesenického lesa, suťových kamenů a skal.

Můj příběh o tom jak jsem k tomu všemu došla, si přečtěte zde.

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • DÁRKY PRO VÁS

    

  • Buďte objevitelem jesenických tajemství

   Stáhněte si e-book zdarma a zjistěte, jaká dobrodružství můžete zažít na svých toulkách Jeseníky, co je tím hlavním důvodem, proč si Jeseníky zamilujete i vy a co mohou tyto hory přinést vám osobně.

   3sipky-dolu-cervene

  • Kam v Jeseníkách na běžky?

   e-book - běžky   Ukradněte moje tajemství, kam jezdím v Jeseníkách na běžky ... :-) Stáhněte si e-book jako dárek.

  • Neděláte 6 nejčastějších chyb jízdy na kole nejen cyklistických hobíků?

     Proč byste měli jezdit na kole? Co je dobré sledovat, když si nějaké kolo chcete pořídit? Jaké jsou nejčastější chyby, které možná při své jízdě děláte i vy?

  • Rubriky

  • Domorodec na FB

  • Domorodec na Instagramu

  • Počasí s Windy

  • Domorodec doporučuje

   salewa-160x600.jpg
  • Webkamera Švýcárna

   snimek