Každý den je jiný a je nabitý jinou energií

Každý den je jiný. Včera byly Vánoce a já dávala na Facebook příspěvek o tom, jak každý rok stoupáme na Praděd, abychom se tam setkali s přáteli:

Každý rok, ať je jak chce, jdeme na Štědrý den na Praděd. Setkáme se tam s přáteli, které vidíme za celý rok třeba právě jen tento den. Už jsme po cestě zažili všechny možné druhy počasí. Mráz hluboko pod nulou, mlhu, že by se dala krájet, fujavici, liják. Dnes to bylo všechno dohromady.  Pršelo, byla mlha, že by se dala krájet a vítr takový, že nás málem odnesl 🌧️🌬️A přece to bylo skvělé setkání  🥣🥂🍻. A přístí rok zase …

Každý den je jiný

Mlha tají okolní svět

 

Odkud pochází energie

Je jasné, že aby takový rituál každoročně fungoval, musí lidem něco přinášet. Mnohokrát už jsem četla, že všechno je vlastně jenom energie. Vy sami jste “jenom” energie.

Energie se ale musí někde brát. Nepřijde jen tak shůry. Jste zodpovědní za to, že někde energii sami pro sebe získáte. Získáte ji, uložíte si ji a pak ji použijete. Musí tedy nakonec pocházet z vás, zevnitř.

Včerejší den měl energií (pro nás) vzniklou z rituálu setkání na hoře, umocněného opakováním výstupu. Jde o prastarou mystiku, kterou si ne vždy uvědomujeme. Podobné rituály jsou v nás velmi hluboko uložené, aniž si jich většinou jsme vědomi. Namáhavý výstup na horu, který nás nutí dostatečně dýchat a setkání s přáteli, které nám přináší uspokojení, to je zdroj nové energie a radosti.

Máte také nějaký svůj rituál?

Každý den je jiný

Vánoce 2017 – cesta na horu a do neznáma

Každý den je jiný

Dnes byla energie stejné hory úplně jiná.

Včerejší měkký, deštěm promočený sníh, zmrzl. Hora se po chladné noci probudila obalena ledovými krystaly. Ráno se ještě rozhodovala, jestli se vyloupne z mraků, ale pak se objevila v celé své kráse a mraky nechala válet se pod sebou.

Zmrzlý sníh dnes byl pro běžkaře náročný, ale námaha byla odměměna. Energií krásy beroucí dech. Energie je totiž i v kráse. A lidé to vnímali. Stáli a jen se dívali.

Každý den je jiný

Moře mraků

 

Praděd se tedy nakonec z mraků vyloupl, ale v údolích se válelo moře mraků, které se chvílemi převalovalo přes nižší hřebeny. Smrky obalené ledem se chvílemi ztrácely a zase se vynořovaly. Z poza kopců se valily mračné řeky prosvětlené slucem a na nebi se rýsoval bílý měsíc.

Každý den je jiný. Každý den má pro každého z vás nachystanou jinou energii. A je jen na vás, zda ji získáte.

Každý den je jiný

Energie schovaná do mraků

Kam v Jeseníkách na běžky?

e-book - běžkyVypravte se do Jeseníků na běžky a poznejte jejich zimní krásu. V e-booku se dozvíte, kde je v Jeseníkách to na běžky úplně nejlepší.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? 🙂 DEJTE MU LIKE A SDÍLEJTE HO SE SVÝMI PŘÁTELI NA FACEBOOKU 🙂

MŮŽETE MI O TOM TAKÉ NAPSAT NÍŽE DO KOMENTÁŘE 🙂 

Tagy:

Ivana Metelková

Jsem domorodec z Jeseníků, mou vášní je pohyb a jesenická příroda. Ráda učím lidi poznávat nové cesty, chodit jesenickou krajinou a vnímat, jak k nim Jeseníky promlouvají.

Jsem autorkou e-booku Jeseníky cestou domorodce, ve kterém vás na 15 cestách provedu různými částmi Jeseníků, e-booku 5 cest okolím Vrbna p/P, kterým provádím lidi podhůřím Jeseníků a e-booku Zaječí hora, kde můžete objevit krásu jesenického lesa, suťových kamenů a skal.

Můj příběh o tom jak jsem k tomu všemu došla, si přečtěte zde.

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • DÁRKY PRO VÁS

    

  • Buďte objevitelem jesenických tajemství

   Stáhněte si e-book zdarma a zjistěte, jaká dobrodružství můžete zažít na svých toulkách Jeseníky, co je tím hlavním důvodem, proč si Jeseníky zamilujete i vy a co mohou tyto hory přinést vám osobně.

   3sipky-dolu-cervene

  • Kam v Jeseníkách na běžky?

   e-book - běžky   Ukradněte moje tajemství, kam jezdím v Jeseníkách na běžky ... :-) Stáhněte si e-book jako dárek.

  • Neděláte 6 nejčastějších chyb jízdy na kole nejen cyklistických hobíků?

     Proč byste měli jezdit na kole? Co je dobré sledovat, když si nějaké kolo chcete pořídit? Jaké jsou nejčastější chyby, které možná při své jízdě děláte i vy?

  • Rubriky

  • Domorodec na FB

  • Domorodec na Instagramu

  • Počasí s Windy

  • Domorodec doporučuje

   salewa-160x600.jpg
  • Webkamera Švýcárna

   snimek