Každý den je jiný a je nabitý jinou energií

Každý den je jiný

Každý den je jiný. Včera byly Vánoce a já dávala na Facebook příspěvek o tom, jak každý rok stoupáme na Praděd, abychom se tam setkali s přáteli:

Každý rok, ať je jak chce, jdeme na Štědrý den na Praděd. Setkáme se tam s přáteli, které vidíme za celý rok třeba právě jen tento den. Už jsme po cestě zažili všechny možné druhy počasí. Mráz hluboko pod nulou, mlhu, že by se dala krájet, fujavici, liják. Dnes to bylo všechno dohromady.  Pršelo, byla mlha, že by se dala krájet a vítr takový, že nás málem odnesl 🌧️🌬️A přece to bylo skvělé setkání  🥣☕🥂🍻A přístí rok zase …

Každý den je jiný
Mlha tají okolní svět

Odkud pochází energie

Je jasné, že aby takový rituál každoročně fungoval, musí lidem něco přinášet. Mnohokrát už jsem četla, že všechno je vlastně jenom energie. My sami jsme „jenom“ energie. Energie se ale musí někde brát. Nepřijde jen tak shůry. Jsme zodpovědní za to, že někde energii sami pro sebe získáme. Získáme ji, uložíme si ji a pak ji použijeme. Musí tedy nakonec pocházet z nás samých, zevnitř.

Včerejší den měl energií (pro nás) vzniklou z rituálu setkání na hoře, umocněného opakováním výstupu. Jde o prastarou mystiku, kterou si ne vždy uvědomujeme. Podobné rituály jsou v nás velmi hluboko uložené, aniž si jich většinou jsme vědomi. Namáhavý výstup na horu, který nás nutí dostatečně dýchat a setkání s přáteli, které nám přináší uspokojení, to je zdroj nové energie a radosti.

Máte také nějaký svůj rituál?

Každý den je jiný
Vánoce 2017 – cesta na horu a do neznáma

Každý den je jiný

Dnes byla energie stejné hory úplně jiná.

Včerejší měkký, deštěm promočený sníh, zmrzl. Hora se po chladné noci probudila obalena ledovými krystaly. Ráno se ještě rozhodovala, jestli se vyloupne z mraků, ale pak se objevila v celé své kráse a mraky nechala válet se pod sebou.

Každý den je jiný
Každý den je jiný

Zmrzlý sníh dnes byl pro běžkaře náročný, ale námaha byla odměměna. Energií krásy beroucí dech. Energie je totiž i v kráse. A lidé to vnímali. Stáli a jen se dívali.

Každý den je jiný
Energie mraků

Praděd se tedy nakonec z mraků vyloupl, ale v údolích se válelo moře mraků, které se chvílemi převalovalo přes nižší hřebeny. Smrky obalené ledem se chvílemi ztrácely a zase se vynořovaly. Z poza kopců se valily mračné řeky prosvětlené slucem a na nebi se rýsoval bílý měsíc.

Každý den je jiný. Každý den má pro každého z vás nachystanou jinou energii. A je jen na vás, zda ji získáte.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? 🙂 DEJTE MU LIKE A SDÍLEJTE HO SE SVÝMI PŘÁTELI NA FACEBOOKU 🙂

MŮŽETE MI O TOM TAKÉ NAPSAT NÍŽE DO KOMENTÁŘE 🙂 

Facebook Comments Box

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

); ga('set', 'forceSSL', true); ga('send', 'pageview');