Jeseníky v naději

Jeseníky v naději. Už byly na rozsypání. Šuškalo se to potichu v dolinách i na na nejvyšších hřebenech. A už to mají za sebou. Jo, jo…

Teď teprve jsou Jeseníky pro pravé chlapy i děvčice. Studené a drsné. Se sněhem, blátem, zmrzlými prsty. Zvlášť tam, vysoko nahoře, na nejvyšších hřebenech. Vloni jsem první sních vítala pěšky, výstupem na hřebeny. Dnes ještě na kole.

Ale i na rozhraní mezi Jeseníky bylo docela drsně. Dnes jsem se totiž pohybovala na hranici mezi dvěmi Jeseníky, a tak jako v té pohádce, jsem sem tam nakoukla do země krále Miroslava. Z Nízkého Jeseníku do toho Hrubého.

Rýmařov a pocukrované hřebeny

Rýmařov a pocukrované hřebeny

 

Nečekala mě tam volnost ke zpívání, jako toho ševce, ale už docela pěkná zima, sníh a bláto.

A na kole to bylo to eňo ňuňo. Zima, ale krása díky slunci i mrakům a dobré viditelnosti. Dokonce jsem potkala pár dalších cyklistů. Takže nejsem úplný blázen nebo alespoň nejsem sama. Ráno jsem uvažovala i o tom, že pojedu na běžky, ale nakonec jsem to zavrhla. Ještě využiju pěkných dní na projížďky. Ale už se to chystá, na Pradědu už se běžkuje.

Pohled na Nízký Jeseník

Pohled na Nízký Jeseník

 

Z Rýmařova jsem jela po červené značce ke zřícenině hradu Strálek, kde jsem snad byla poprvé. Ostuda. Pak pěkným sjezdem ke Stráleckému potoku. No a když byl sjezd, tak musí zákonitě následovat výjezd. Dostala jsem se do Hornoměstské zatáčky, kde jsem jako dítě závodila na bežkách. Vypadá to tam stále stejně.

Po silnici jsem jela kousek směrem ke Skalám. Polní cestou jsem pak jela k Novému Poli, na Kamennou horu a Pod Výhledy. Hm, to se pohybuji v místech, o kterých píši v e-booku Jeseníky cestou domorodce. Dá se tudy pěkně dojít či dojet až na Rabštejn.

Jeseníky v naději

Polní cestou

 

Ve Ždárském Potoce, který už je docela vysoko (nějakých 750 m. n. m.) , jsem už nohy měla úplně zmrzlé, a to jsem jela do kopce. Takže jsem raději chvílemi pobíhala pěšky, abych si je zahřála. A to jsem taky právě tady nakukovala do Hrubého Jeseníku. Zhodnotila jsem proto, že už mám nohy dost zmrzlé, a že se raději vrátím do nižších poloh.

Nenajezdila jsem toho mnoho, na to bylo chladno, ale užila jsem si to parádně.

Sníh a hřebeny v mracích

Sníh a hřebeny v mracích

Nejen Jeseníky v naději

Kdybych dala na předpovědi počasí a nechala se vystrašit slibovaným chladem, neviděla bych všechny ty krásné pohledy na pocukrované kopce, poorané pole, mraky, … Ne, člověk se nesmí nechat odradit. Kdo nikam nejede nebo nejde, nikdy nic nevidí, nic nezažije.

Jeseníky byly v naději sněhem, ale my můžeme být v naději zážitky, prožitky, pohybem, krásou, čím kdo jen chce…

A abych vám s tím pomohla, sepsala jsem e-book Jeseníky cestou domorodce.

Pokud vás to zajímá, tak KLIKNĚTE NA OBRÁZEK:

Neznám cesty

Tak už se nebojte, můžete se vydat po mých stopách.

 

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? 🙂 DEJTE MU LIKE A SDÍLEJTE HO SE SVÝMI PŘÁTELI NA FACEBOOKU 🙂

MŮŽETE MI O TOM TAKÉ NAPSAT NÍŽE DO KOMENTÁŘE 🙂 

Ivana Metelková

Jsem domorodec z Jeseníků, mou vášní je pohyb a jesenická příroda. Ráda učím lidi poznávat nové cesty, chodit jesenickou krajinou a vnímat, jak k nim Jeseníky promlouvají.

Jsem autorkou e-booku Jeseníky cestou domorodce, ve kterém vás na 15 cestách provedu různými částmi Jeseníků, e-booku 5 cest okolím Vrbna p/P, kterým provádím lidi podhůřím Jeseníků a e-booku Zaječí hora, kde můžete objevit krásu jesenického lesa, suťových kamenů a skal.

Můj příběh o tom jak jsem k tomu všemu došla, si přečtěte zde.

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • DÁRKY PRO VÁS

    

  • Buďte objevitelem jesenických tajemství

   Stáhněte si e-book zdarma a zjistěte, jaká dobrodružství můžete zažít na svých toulkách Jeseníky, co je tím hlavním důvodem, proč si Jeseníky zamilujete i vy a co mohou tyto hory přinést vám osobně.

   3sipky-dolu-cervene

  • Kam v Jeseníkách na běžky?

   e-book - běžky   Ukradněte moje tajemství, kam jezdím v Jeseníkách na běžky ... :-) Stáhněte si e-book jako dárek.

  • Neděláte 6 nejčastějších chyb jízdy na kole nejen cyklistických hobíků?

     Proč byste měli jezdit na kole? Co je dobré sledovat, když si nějaké kolo chcete pořídit? Jaké jsou nejčastější chyby, které možná při své jízdě děláte i vy?

  • Rubriky

  • Domorodec na FB

  • Domorodec na Instagramu

  • Počasí s Windy

  • Domorodec doporučuje

   salewa-160x600.jpg
  • Webkamera Švýcárna

   snimek