Už dost toho jesenického kýče

Ahoj, přátelé.

Na facebooku jsem zveřejnila příspěvek, který bych dnes ráda trochu rozvedla. Byl o tom, že když se odhodlaně soustředíme na svou vlastní cestu, inspirujeme a podporujeme také ostatní, aby učinili totéž.

Proč o tom píšu. Nedávno jsem si totiž nechala zpracovat takový rozbor na základě data narození, abych zjistila proč dělám věci, které dělám a jak mohu vnímat a jednat v souladu se svým vnitřní nastavením. Rozbor mi přinesl některá překvapení a některá potvrzení mých předchozích doměnek, které jsem sice tušila, ale neuměla je správně pojmenovat. Ale také mi tam něco chybí. Základní otázka je, zda to tam opravdu chybí.

Uvažovala jsem často, zda je tento můj projekt, tyto stránky, v souladu se mnou, s mým vnitřním nastavením. Člověk má často v něčem nejistotu. A rozbor, který jsem dostala mě ujistil, že ano. Musím říct, že je fakt dobré to vědět.

Všichni lidé jsou spolu nějak propojeni. A my přátelé, jsme propojeni skrze hory. Je to zajímavá myšlenka, co říkáte?

Hory vás vyzývají, abyste drželi krok s vaší myslí i tělem…

Nahoru a dolů,

kopce a hluboké údolí.

Vzhůru nohama.

Uvnitř a venku.

Kolem dokola…

A co dělají Jeseníky?

Dnes, včera, předevčírem, předpředevčírem, …  už jsem zase ve stopě. Pár minulých dní v Jeseníkách bylo opravdu mimořádně povedených a podmínky pro úzká prkýnka jsou prostě skvělé.

Proběhla jsem pro vás stopy z Nové Vsi na Alfrédku a Jelení studánku a pod Zelené kameny. Stopy všude skvělé, na Jelení studánku pouze vyšlapané (jak úlevná to byla změna od perfektně vyřezaných stop). Bufet na Alfrédce bohužel stále nefunguje. Hospoda Vyhlídka a parkoviště na Nové Vsi jsou hooodně plné.

Také jsem jezdila po Kapitánské cestě, která vede z Hvězdy do Karlova. Perfektní stopa, nikdo nikde. Na trase jsem potkala rolbu, takže jsem měla stopu čerstvě vyřezanou sama pro sebe. Jelikož bylo málo času, tak jsem ani nic nenafotila.

Pak mně ranní slunce a pořádný mráz vylákal na Ovčárnu, kde byly ideální podmínky. Projela jsem stopy pod Kurzovní chatou, na Švýcárnu, kde dokonce jede malý vlek, na Červenohorské sedlo a zpět. Parkoviště všude plná, autobusy na Ovčárku i zpět také.

Shodli jsme se s ostatními běžkaři, že už jsme všichni z běžkování úplně vyčerpaní a že už je nám to docela blbý, dávat pořád na facebook ty strašně kýčovité fotky.

Tak přátelé. Ať už děláte něco pomalu nebo rychle, to je jedno.

Jak se vám to líbí.

Co je pro vás to nejlepší, v čem se cítíte dobře, to dělejte  .

— Ivana

P. S. A ještě čerstvé fotky z dnešního pracovně sportovního a velmi povedeného dne. Zítra má být stejně, tak neváhejte.

Ivana Metelková

Jsem domorodec z Jeseníků, mou vášní je pohyb a jesenická příroda. Ráda učím lidi poznávat nové cesty, chodit jesenickou krajinou a vnímat, jak k nim Jeseníky promlouvají.

Jsem autorkou e-booku Jeseníky cestou domorodce, ve kterém vás na 15 cestách provedu různými částmi Jeseníků, e-booku 5 cest okolím Vrbna p/P, kterým provádím lidi podhůřím Jeseníků a e-booku Zaječí hora, kde můžete objevit krásu jesenického lesa, suťových kamenů a skal.

Můj příběh o tom jak jsem k tomu všemu došla, si přečtěte zde.

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • DÁRKY PRO VÁS

    

  • Buďte objevitelem jesenických tajemství

   Stáhněte si e-book zdarma a zjistěte, jaká dobrodružství můžete zažít na svých toulkách Jeseníky, co je tím hlavním důvodem, proč si Jeseníky zamilujete i vy a co mohou tyto hory přinést vám osobně.

   3sipky-dolu-cervene

  • Kam v Jeseníkách na běžky?

   e-book - běžky   Ukradněte moje tajemství, kam jezdím v Jeseníkách na běžky ... :-) Stáhněte si e-book jako dárek.

  • Neděláte 6 nejčastějších chyb jízdy na kole nejen cyklistických hobíků?

     Proč byste měli jezdit na kole? Co je dobré sledovat, když si nějaké kolo chcete pořídit? Jaké jsou nejčastější chyby, které možná při své jízdě děláte i vy?

  • Rubriky

  • Domorodec na FB

  • Domorodec na Instagramu

  • Počasí s Windy

  • Domorodec doporučuje

   salewa-160x600.jpg
  • Webkamera Švýcárna

   snimek