Průvodce lezením na Moravě

průvodce lezením

Tip na průvodce lezením na Moravě (i v Jeseníkách).

Na svou první skalku jsem lezla na průmyslovce. Jmenovala se Plazivka a bylo to na Skalném v Hostýnských vrších. Tato cesta odpovídala svému jménu, byla to cesta pro začátečníky (normálka), kde se měli se naučit, co je to lézt tzv. “na tření”.

Na skalku mě dotáhli dva kamarádi, se kterýmu jsem pak nějakou dobu lezla (pokud se tomu tak dá říct). A bavilo mě to děsně i přesto, že jsem měla prsty bez otisků. Skála tu totiž byla hodně drsná, byl to nějaký hrubý pískovec nebo slepenec či co. Lezli jsme i jinde, ale Skalný mi nějak utkvěl v hlavě, snad, že jsem tam lezla poprvé.

Horolezci na Rabštejně
Horolezci na Rabštejně

Průvodce lezením na Moravě (i v Jeseníkách)

V Jeseníkách je skála jiná. Méně drsná, ale skály jsou vyšší. Je tu několik menších lezeckých oblastí. Nebudu je popisovat, protože jednak je všechny dobře neznám a dvojak je udělaný super Průvodce lezením na Moravě, kde jsou některé jesenické lezecké oblasti popsané.

Najdete zde vždy název oblasti, materiál (druh skály), počet cest, případně fotky, informaci o jištění a případně další doporučení. Supr. Nevím sice kdo to dělá, ale zpracované to má moc pěkně.

Některá místa jsou navíc zpracována i se zákresem a pojmenováním jednotlivých cest. Navíc se v průvodci postupně objevují aktuální nově zajištěné či zpřístupněné skály nebo bouldry. Paráda!

Venušiny misky
Slaňovací kruh Venušiny misky

Pár míst v průvodci zatím chybí. Například Jelení skály v údolí Sklaního potoka, Sokol a určitě i další místa, to ale nesnižuje skvělou práci autora. Zdá se, že se stále na průvodci pracuje, takže předpokládám, že chybějící místa budou ještě doplněna.

A kde visíte vy? Napište mi o tom.

Facebook Comments

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

); ga('set', 'forceSSL', true); ga('send', 'pageview');