Když hory mlčí, je čas na domorodé stezky

Konečně, ticho se vrátilo do hor. Jenom pár houbařů ještě prochází ztichlé lesy. Teď konečně je čas obout boty, hodit bágl na záda a vydat se na domorodé stezky.

Konečně jsem svůj e-book o domorodých stezkách dala k zakoupení na web široké veřejnosti a jsem moc ráda, že se od této chvíle může dostávat k dalším a dalším lidem a měnit tak jejich pohled nejen na Jeseníky.

Do této chvíle jej četlo 251 lidí a ohlasy jsou fakt úžasné!

Těším se na další e-maily od svých čtenářů 🙂

A proč se vydat na domorodé stezky?

Kdyby lidi víc chodili do lesa, doktoři by byli bez práce. Bez lesa, potažmo bez přírody, bych já ten svůj drsnej život určitě nepřežila. Domorodé stezky jsou sepsány v e-booku, který je součástí internetu a je tedy všem lehce dostupný. Kromě rychlých informací o místech a trasách lidé mohou získat širší vhled na Jeseníky.

Jeseníky

Víte, kdy se na domorodé stezky vydat?

Kdy? Právě teď. Teď se hory kloní k podzimu a podle mě nastává jejich nejkrásnější čas. Brzy se zbarví podzimními barvami, které přidávají jejich kráse další rozměr. Kamarádka mi jednou napsala, když jsem zveřejnila fotky ze své cesty do Rychleb: “Byla jsem tam v létě, ale koukám, že se tam musím podívat i na podzim. Ty barvy tomu dodávají úplně jiné kouzlo”.

Na stezky je ale možné vydat se v každé roční době. Každá má něco do sebe a místa, o kterých v e-booku píši, vypadají pokaždé jinak.

Skály

Trend, který ve světě vládně již nějakou dobu, se konečně dostává i k nám. Lidé zjišťují, jak málo potřebují k životu. A já mám radost, že jsem u toho i u turismu, a že toto know-how mohu předávat dál.

Trochu jsem váhala, proč dávat své cenné znalosti Jeseníků dalším lidem? Někteří lidé mě také odrazovali, že méně známá místa mají zůstat pouze a jenom jim. Měli obavy z davů v místech, které mají rádi a já to chápu. Ale vím, že pojetí domorodých stezek není pro všechny, a že se tak mé znalosti dostanou jenom k těm lidem, kteří je chtějí slyšet. A od nich horám nic nehrozí.

domorodé stezky

 

A tak jsem se pustila do práce. Trvalo mi to dlouho, i když znalosti jsem měla za ty roky ve své hlavě. Ale teď jsou tu všechny pro vás.

Pokud máte pocit, že je to pro vás to pravé a nevíte jak se po domorodých stezkách vydat, pak vám pomůže e-book: Jeseníky cestou domorodce, krok za krokem méně známými místy.


 

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? ? DEJTE MU LIKE A SDÍLEJTE HO SE SVÝMI PŘÁTELI NA FACEBOOKU ?

MŮŽETE TO TAKÉ NAPSAT OSTATNÍM DO KOMENTÁŘE

Ivana Metelková

Jsem domorodec z Jeseníků, mou vášní je pohyb a jesenická příroda. Ráda učím lidi poznávat nové cesty, chodit jesenickou krajinou a vnímat, jak k nim Jeseníky promlouvají.

Jsem autorkou e-booku Jeseníky cestou domorodce, ve kterém vás na 15 cestách provedu různými částmi Jeseníků, e-booku 5 cest okolím Vrbna p/P, kterým provádím lidi podhůřím Jeseníků a e-booku Zaječí hora, kde můžete objevit krásu jesenického lesa, suťových kamenů a skal.

Můj příběh o tom jak jsem k tomu všemu došla, si přečtěte zde.

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • DÁRKY PRO VÁS

    

  • Buďte objevitelem jesenických tajemství

   Stáhněte si e-book zdarma a zjistěte, jaká dobrodružství můžete zažít na svých toulkách Jeseníky, co je tím hlavním důvodem, proč si Jeseníky zamilujete i vy a co mohou tyto hory přinést vám osobně.

   3sipky-dolu-cervene

  • Kam v Jeseníkách na běžky?

   e-book - běžky   Ukradněte moje tajemství, kam jezdím v Jeseníkách na běžky ... :-) Stáhněte si e-book jako dárek.

  • Neděláte 6 nejčastějších chyb jízdy na kole nejen cyklistických hobíků?

     Proč byste měli jezdit na kole? Co je dobré sledovat, když si nějaké kolo chcete pořídit? Jaké jsou nejčastější chyby, které možná při své jízdě děláte i vy?

  • Rubriky

  • Domorodec na FB

  • Domorodec na Instagramu

  • Počasí s Windy

  • Domorodec doporučuje

   salewa-160x600.jpg
  • Webkamera Švýcárna

   snimek