5 kroků a objevíte cestu do Jeseníků (i pro pecivály)

Udělejte těchto 5 jednoduchých kroků a objevte krásu jesenických hor. Najděte zapomenutou touhu po dobrodružství a ztracenou kondici. Propojte v horách ducha i tělo a vraťte se domů zase celiství 🙂

Možná, že váš běžný život, kdy ráno vstanete, jdete do osmihodinové práce, večer se vrátíte, pustíte si zprávy a pak jdete spát, je vlastně takovým “životem za pecí”. Moc dobře víte, že život, ze kterého se cítíte tak unavení a deprivovaní, byste měli co nejrychleji změnit, chodit ven do přírody a objevovat nové věci.

Asi to opravdu víte moc dobře, ale přesto to neustále odkládáte. Nemáte dost času a vůle začít. Navíc vlastně nevíte, jak začít.

To by ještě tak nevadilo, ale často se k tomu přidá i vaše nejistota a obavy z toho, co na to řekne rodina a okolí. A tak si raději řeknete: “Je to hloupost.” A odložíte to na později.

Jak překonat lenost a vydat se do Jeseníků

Zdroj: https://fungate.cz

Zní vám to povědomě? Nejste sami. Dnes se většina lidí trápí s podobným problémem (pokud si ho vůbec připustí).

Jak opustit “vyhřátou pec” a vydat se třeba do Jeseníků?

Co je nejčastějším důvodem “života za pecí”? Důvody jsou různé, ať už jsou opravdové nebo jenom smyšlené:

 • nedostatek energie
 • nedostatek času
 • obava z toho, co tomu řeknou ostatní
 • strach z toho, že to nezvládnu (vlastní selhání)
 • nedostatek motivace

Tyto důvody trápí většinu z nás. Ale nemusíte se bát, řešení je snadné. Chci vám dát stručný návod, jak opustit stereotyp vašeho běžného života a vydat se za dobrodružstvím do jesenických hor:

1.Na rovinu si připusťte, že více nebo méně žijete “za pecí”

Nejprve si porovnejte dvě situace:

Jak se budete cítit, když půjdete někam ven?    X    Jak se budete cítit, když nepůjdete nikam a zůstanete doma?

A zkuste si je důkladně porovnat:

Začněte tou druhou – když nepůjdete nikam: Žádné nové objevy, žádné skvělé zážitky, žádná nová energie ani inspirace. Akorát tak bolení hlavy a špatné svědomí z toho, že zase sedíte doma.

Pak si vzpomeňte na to, že když se někdy donutíte, překonáte prvotní nedostatek energie a vyrazíte ven do přírody, je vám hned o 100% lépe. Vaše energie se stonásobně zvětší a vy se cítíte skvěle. A to za každého počasí. No nestojí to za trochu toho přemlouvání?

Do Jeseníků: Príčná hora hornická stezka

Do Jeseníků: Príčná hora hornická stezka

2. Tak už PŘESTAŇTE s dalším odkládáním

Je to naše pohodlnost a zvyk co nám brání opustit vyšlapané cesty a pustit se do nových věcí. Ale vy na to můžete vyzrát. Nevěříte? Je to ve vás. Zeptejte se sami sebe:

 • Co můžu udělat hned TEĎ bez toho, abych musel na něco čekat?

Už jste si odpověděli? Teď si připomeňte, jak vám bude, až budete venku. Svělý pocit, že? A teď se zvedněte od počítače, ze židle nebo od televize.

Buďte tam, kde vás to baví

Buďte tam, kde vás to baví

3. Zbavte se obav a strachu a šup na cestu do Jeseníků

Neobávejte se ničeho, ani sousedů, ani známých. Buďte sami sebou. Natáhněte si boty a šup na to! Nikdy jindy nebude lepší čas než právě teď. Ne zítra, ne za pět minut, ale právě TEĎ. Sousedé vám budou závidět, jak dobře vypadáte a rodina? Ta se k vám jistě ráda přidá, vezměte ji s sebou. A když ne, nevadí, jděte i tak. Přidají se třeba příště, až uvidí, jak vám to prospívá.

4. Představte si, že jste tam, kde vás to láká

Nejprve se nám vždy v hlavě zrodí myšlenka a až teprve potom ji můžeme proměnit v čin. Představujeme si, co se stane, až něco uděláme…, až tam budeme…., až… Zkuste to. Představte si, že jste na horách. Stojíte na vysokém kopci a shlížíte dolů do údolí. Co cítíte? Vytvořte si v hlavě myšlenku, jak se skvěle cítíte na místě, kde byste chtěli jednou být. Jaké to je?

Do Jeseníků na hřebeny

Do Jeseníků na hřebeny

5. Nečekejte už na nic a jděte do AKCE! Hurá do Jeseníků!

Zůstaňte v mysli ve své představě a začněte ji naplňovat. Jenom když budete umět své představy naplňovat, jenom tehdy dosáhnete toho, co chcete. Nevadí, že zatím máte do Jeseníků příliš daleko a hned do nich vyrazit nemůžete, jděte prostě kamkoliv, kde je vám dobře. Příště to do Jeseníků dáte.

Jak by se váš život změnil, kdyby jste díky pohybu v horách měli:

 • 2x lepší kondici, než dnes,
 • čistější hlavu a víc nových nápadů,
 • spoustu nových hlubokých prožitků a skvělých zážitků,
 • o 100% víc energie
 • propojení ducha i těla

 

Právě jsem vám předala praktický návod na to, jak se rozhodnout a vydat se na cestu do Jeseníků (nebo pro začátek alespoň ven :-)). Možná vám ale stále ještě něco k rozhodnutí schází. Možná si říkáte:

Do Jeseníků, ale co tam vlastně najdu? Jak to tam vypadá a bude se mi tam vůbec líbit?”

I na tuto otázku vám nabízím řešení. Na svém blogu píši o Jeseníkách jinak, než najdete na různých oficielních propagačních stránkách. Přináším vám znalosti a pohled na Jeseníky očima domorodce, který zde opravdu žije, a který vám Jeseníky nabízí jako krajinu plnou neobyčejných věcí. Krajinu, která vám otevře nejenom vnější pohledy na krásná místa, ale změní i váš vnitřní život a pohled na sebe sama.

Jako první krok pro vaše objevy jsem pro vás připravila e-book 5 tajemství Jeseníků, která ještě neznáte, ve kterém vám Jeseníky a jejich tajemství na 28 stránkách představím.

Objevte i vy 5 tajemství Jeseníků, které ještě neznáte a udělejte tak první krok k získání své duševní i tělesné energie, úžasných zážitků a poznání nových míst očima domorodce.

P. S. E-book je nyní ZDARMA, jako dárek.

 

Může to znít neuvěřitelně, ale e-book už pomohl stovkám lidí v prvních krůčcích k objevení Jeseníků, hlubokých prožitků a skvělých zážitků. Zde je pár příkladů jako důkaz:


Ivo, děkuji za Váš e-book. Přečetla jsem ho jedním dechem. V Jeseníkách jsem nikdy nebyla, ale po přečtení e-booku jsem měla nutkavý pocit sbalit a vyrazit, tak moc se mi líbil. Přeji Vám hodně zdraví, úspěchů a kdoví, možná se tam jednou potkáme.

Michaela Holinská, Jidřichův Hradec

Tento e-book doporučuji všem lidem, kteří mají rádi hory a přitom touží vyhledat a pak objevovat ještě nepoznané oblasti naší republiky. E-book dá první vhled do krásné krajiny Jeseníků. Navíc je psán tak, že člověk získá chuť se do hor hned vydat… a začít zkoumat ta tajemná místa, co se tu mohou skrývat. Těším se na další pokračování tohoto pěkného projektu. Děkuji.

Vlaďka Botlíková, Praha

 

Díky e-booku, který si stáhnete zde, získáte kus inspirace, která nastartuje vaše kroky k novým objevům v Jeseníkách, k lepší kondici, větší energii a skvělým zážitkům. Hory dokáží změnit váš život k nepoznání. Já to mohu tvrdit, sama jsem to zažila na vlastní kůži.

Přeji vám sílu, ať je rok 2017 pro vás objevným rokem.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO SE SVÝMI PŘÁTELI. MOC MI POMŮŽETE.

Tagy:

Ivana Metelková

Jsem domorodec z Jeseníků, mou vášní je pohyb a jesenická příroda. Ráda učím lidi poznávat nové cesty, chodit jesenickou krajinou a vnímat, jak k nim Jeseníky promlouvají.

Jsem autorkou e-booku Jeseníky cestou domorodce, ve kterém vás na 15 cestách provedu různými částmi Jeseníků, e-booku 5 cest okolím Vrbna p/P, kterým provádím lidi podhůřím Jeseníků a e-booku Zaječí hora, kde můžete objevit krásu jesenického lesa, suťových kamenů a skal.

Můj příběh o tom jak jsem k tomu všemu došla, si přečtěte zde.

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • DÁRKY PRO VÁS

    

  • Buďte objevitelem jesenických tajemství

   Stáhněte si e-book zdarma a zjistěte, jaká dobrodružství můžete zažít na svých toulkách Jeseníky, co je tím hlavním důvodem, proč si Jeseníky zamilujete i vy a co mohou tyto hory přinést vám osobně.

   3sipky-dolu-cervene

  • Kam v Jeseníkách na běžky?

   e-book - běžky   Ukradněte moje tajemství, kam jezdím v Jeseníkách na běžky ... :-) Stáhněte si e-book jako dárek.

  • Neděláte 6 nejčastějších chyb jízdy na kole nejen cyklistických hobíků?

     Proč byste měli jezdit na kole? Co je dobré sledovat, když si nějaké kolo chcete pořídit? Jaké jsou nejčastější chyby, které možná při své jízdě děláte i vy?

  • Rubriky

  • Domorodec na FB

  • Domorodec na Instagramu

  • Počasí s Windy

  • Domorodec doporučuje

   salewa-160x600.jpg
  • Webkamera Švýcárna

   snimek